Důležité informace

15.4.2020

Zdravím ze školky!!

Jak se Vám daří na nucených prázdninách? My ve školce pracujeme, renovujeme a rekultivujeme J!!! Musím ale uznat, že je to bez dětí smutné L!!

Jak jsem se přesvědčila – určitě ne všichni jste četli  příspěvky určené rodičům na školkovém webu J. Obracím se na Vás proto touto cestou! Napsala jsem hromadnou sms z aplikace Správa MŠ (proto Vám to došlo z jiného čísla a ne z mého)!  Na stránkách najdete tipy na práci s dětmi. A taky prosbu, abyste fotky z prací dětí posílali na email MŠ (msvelkyosek@tiscali.cz)! Někteří už mají fotky na webu!

V sekci „Pro rodiče“ (na horní liště), klikněte na odkaz „Proti nudě“. Tam najdete další tři odkazy (po levé straně). V „Ahoj děti „ najdete povídání a básničky, ze kterých bychom si vybíraly pro práci s dětmi. V sekci „Pracovní listy“ máte na vytištění výběr z pracovních listů!

Tyto sekce budou pravidelně aktualizovány a budou postupně přidávány úkoly J!!! Už teď se můžete těšit na Čarodějnice!

V sekci „Barevné kamínky“ máte k dispozici do konce dubna ZDARMA verzi výukových programů!!! Jsou to opravdu pěkné materiály, proto by byla škoda tuto možnost nevyužít!!! Posílám nový podrobný postup, kterým se do programu přihlásíte!! (Je oproti minulému změněn, protože systém nebyl plně funkční!)

Vážení rodiče,

pokud máte zájem, můžete dětem spustit interaktivní programy "Barevné kamínky". Do konce dubna pro Vás zpřístupňují pro školní i domácí výuku některé programy zdarma!

Tady je postup, jak zdarma dětem zpřístupnit programy v iŠkoličce Barevné kamínky (pro všechny přístroje s Win 7-10, Android i iOS):

1. otevřete prohlížeč Chrome a vstupte na naše stránky www.hrajeme-si.cz (jiný prohlížeč nepoužívejte!!, pokud Chrome nemáte, musíte nainstalovat)

2. přihlaste se tam vpravo nahoře jako doma5@hrajeme-si.cz a heslo je: doma05

3. v modrém menu vstupte do “iŠkolička” pak zvolte růžové tlačítko “vstoupit do aplikace Moje iŠkolička”

Načte se aplikace a tam bude barevná první dlaždice Interaktivní programy, klikněte na obrázek šaška na dlaždici a tam najdete naše programy.

Po vstupu do vybraného programu klikněte na červené blikající šipky pro zvětšení na celou plochu, smajlík přečte dětem zadání.

Jedná se o vzdělávací programy, nikoliv o počítačové hry. Za normálních okolností jsou určeny pro pedagoga, který zná správnou metodiku práce. V této mimořádné situaci prosím dodržujte alespoň tyto základní didaktická pravidla:

- Dítě pracuje pokud možno pod vedením rodiče, nikoliv samo.

- Rodič začíná výuku povídáním o daném tématu a teprve poté přistupuje s dítětem k plnění úkolů.

- Rodič vybírá obtížnost úkolu a kontroluje správné splnění zadání.

- Jeden výukový blok by měl kvůli koncentraci a pozornosti dítěte trvat max. půl hodiny.

Děkujeme

Já za školku přeji dny plné sluníčka a pohody, užívejte si svých ratolestí J a vyřiďte jim, že je všechny moc pozdravujeme!!!

Blanka a spol.

Datum vložení: 15. 4. 2020 10:37