Informace pro rodiče v souvislosti s COVID - 19

Informace pro zákonné zástupce dětí v souvislosti s COVID – 19 k 1.9.2020

Informace a pokyny pro zákonné zástupce dětí

• Provoz mateřské školy je od 6.30 do 16.30 hod.
  • Do mateřské školy může být přijato pouze dítě naprosto zdravé, bez známek infekční nemoci (rýma, kašel, zvracení, průjem, zvýšená teplota, ...).
  • Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí (potvrzení od lékaře).
  • Dítě bude mít s sebou ve škole 1 roušku uloženou v plastovém sáčku ve své skříňce.
  • V případě, že dítě bude vykazovat příznaky respiračního onemocnění, nasadí si roušku a bude umístěno do izolace do doby,  než si ho zákonný zástupce vyzvedne.
  • Zákonní zástupci jsou povinni poskytnout škole funkční telefonické spojení, aby je škola mohla kontaktovat v případě onemocnění dítěte. V takovém případě jsou zákonní zástupci povinni si dítě neprodleně vyzvednout.
  • V případě onemocnění dítěte nebo nařízené karantény jsou zákonní zástupci povinni neprodleně informovat třídní učitelku popř. vedení školy.
  • Před vstupem do MŠ si dospělí nasadí vlastní roušku.
  • Při vstupu do budovy školy si všichni vydezinfikují ruce.
  • Rodiče budou dodržovat mezi sebou rozestupy, a co nejdříve opustí prostor MŠ.
  • Po přezutí a převlečení si každé dítě důkladně umyje ruce (20 – 30 sekund) a poté použije dezinfekci.
  • Pedagogický pracovník bude průběžně dohlížet na dodržování řádné hygieny.
  • Během dne bude pravidelně prováděna hygiena, čištěny kliky, WC, zábradlí, použitých pomůcek apod. Třídy budou pravidelně a hodně větrány.
  • V případě onemocnění více než 50% dětí ve třídě bude výuka probíhat prezenčně pro děti ve škole a distančně pro děti nemocné nebo v karanténě. Distanční výuka bude v tomto případě povinná. V případě neúčasti musí být žák řádně omluven zákonným zástupcem.
  • Stravování dětí bude probíhat za zvýšených hygienických opatření.
  • V případě výskytu nákazy covid-19 bude škola postupovat podle pokynů KHS.

O karanténě rozhoduje KHS.

Blanka Šindelářová, ředitelka MŠ

Datum vložení: 30. 8. 2020 13:44
Datum poslední aktualizace: 30. 8. 2020 13:49

Svátek má Jiří