Dvacatero rodičům

Dvacatero rodičům od jejich dětí

1. Nerozmazlujte mě!!! Vím dobře, že bych neměl dostat vše, oč si řeknu – já vás jen zkouším.
  2. Nebojte se být přísní a pevní!!! Mám to raději – cítím se tak bezpečněji.
  3. Nedovolte, abych si vytvořil špatné návyky!!! Spoléhám na Vás, že je včas odhalíte.
  4. Nedělejte ze mě menšího, než jsem!!! Nutí mě to, abych se choval nesmyslně.
  5. Nehubujte, nenadávejte a nedomlouvejte mi na veřejnosti!!! Daleko víc na mě zapůsobí, když mi domluvíte v klidu a v soukromí.
  6. Nevnucujte mi, že mé chyby jsou těžké hříchy!!! Nabourá to můj smysl pro hodnoty.
  7. Nenechte se příliš vyvést z míry, když Vám řeknu, že Vás nemám rád/a/!!! Nejste to vy, koho nenávidím, ale Vaše moc, která mne ohrožuje.
  8. Nechraňte mě před všemi následky mého chování!!! Potřebuji se někdy naučit snášet obtíže a bolest.
  9. Nevěnujte přehnanou pozornost mým drobným poraněním a bolístkám!!! Dokážu se s nimi vyrovnat.
  10. Nesekýrujte mě!!! Musel bych se bránit tím, že budu hluchý a budu dělat mrtvého brouka.
  11. Nedávejte ukvapené sliby!!! Pamatujte si, že se cítím mizerně, když se sliby nedodržují.
  12. Nezapomínejte, že se nedokážu vždycky vyjádřit tak, jak bych chtěl!!! Nejsem proto někdy zcela přesný a nebývá mi rozumět.
  13. Nepokoušejte nadměrně mou poctivost!!! Dostanu strach, a pak lžu.
  14. Nebuďte nedůslední!!! To mě úplně mate.
  15. Neříkejte mi, že mě nemáte rádi!!! I když někdy příšerné věci.
  16. Neříkejte, že mé obavy a strach jsou hlouposti!!! Pro mě jsou skutečně hrozivé a hodně pro mě znamená, když se mi snažíte porozumět.
  17. Nesnažte se i namluvit, že jste dokonalí a bezchybní!!! Hrozně mě šokuje, když zjistím, že to tak není.
  18. Nikdy si nemyslete, že je pod Vaší důstojnost se mi omluvit!!! Po upřímné omluvě se můj vztah k Vám stává ještě vřelejší.
  19. Nezapomínejte, jak rychle dospívám!!! Je to určitě těžké držet se mnou krok, ale prosím…snažte se.
  20. Nezapomeňte, že nemohu dobře vyrůst bez spousty lásky a porozumění!!! Ale to Vám nemusím říkat, že.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Svátek má Šarlota, Zoe

dnes, středa 27. 10. 2021