Čarodějnice

úkolníček

Ahoj děti,

zdravíme Vás ze školky. Všichni vzpomínáme na loňský rok, kdy jsme byli spolu na výletě v Čertovinách. Jestli si chcete výlet připomenout, poproste rodiče, ať Vám najdou na školkových webovkách fotografie z výletu, i z minulých let.

Je nám líto, že letošní čarodějnický den nemůžeme oslavit a prožít spolu. Ale když doma něco vyrobíte nebo nakreslíte, pošlete fotky do školky (i s vámi), tak budeme jako spolu.

Doma si můžete udělat „čarodějnické“ doupě. Posbírejte doma polštářky, deky, možná vám dá mamka i prostěradlo. Doupě nebo jeskyni můžete vyzdobit pavučinami, pavouky, netopýry, aby to byla nejkrásnější jeskyně.

V doupěti můžete čarovat a kouzlit, vyrábět čarodějnické lektvary, poslouchat čaromuziku nebo tajuplné pohádky a příběhy. Ti nejstatečnější z vás tam mohou i přespat (po „O“), ale jen pokud to rodiče dovolí.

Možná máte doma koště nebo smeták. Proleťte se s ním po zahradě, možná mamka dovolí čarodějnický let i doma v pokoji.

Sežeňte si skleničky s víčkem, třeba od marmelády. Nalijte do ní vodu a obarvěte ji třeba vodovkami. Pak do skleničky přidejte třeba kamínky, kytičky, klacíky, trávu, různé koření nebo třeba čočku, rýži. A máte hotový čarodějnický lektvar. Vymyslete, na co lektvar pomáhá.

Také si můžete vyrobit elixír viditelnosti J: Naši školku totiž asi navštívil čaroděj Harry Potter se svým kouzelným pláštěm neviditelnosti, protože ve školce náhle všechny děti zmizely a vypadá to, že by pod tímto pláštěm mohly být schované. Tak se pokusíme našim ELIXÍREM VIDITELNOSTI vše vrátit do původního stavu.

Do hrnce nalijeme vodu a dáme ji (JAKO) vařit. Pokrájíme jablíčka, hrušky a hodíme je do hrnce. Dále přidáme kousky pomeranče a banánu. Z citronu vymačkáme šťávu a zároveň nastrouháme kůru. Na zahrádce nebo v lese natrháme listy jarní kopřivy / nezapomene si vzít rukavice, abychom se nepopálili / a přihodíme je také do lektvaru. Vše pořádně promícháme a ochutnáme.

Doufáme, že ELIXÍR zabere a my se všichni brzo uvidíme.

Kdo nechce vařit náš ELIXÍR VIDITELNOSTI, tak bude i stačit, když bude jíst dostatek ovoce a zeleniny a to by na neviditelnost mělo také zabrat a děti by se měly zase ve školce objevit.

Můžete si také vyrobit čarodějnici. Vezmeme si papírový pytlík na svačinu. Pytlík naplníme zmačkanými novinovými papíry. Vrchní část sáčku přehneme / zhruba 5-6 cm/. Přehnutý okraj nastříháme, vzniknou nám vlasy čarodějnice, které nabarvíme hnědou temperou. Vycpanou část sáčku nabarvíme oranžovou temperou / vznikne nám obličejová část /. Po zaschnutí černou fixou domalujeme oči, nos a pusu. Na nos můžeme nalepit z krepového papíru bradavici. Z černého papíru vystřihneme pro čarodějnici klobouk, který nalepíme na vrchní část pytlíku na vlasy a máme hotovo.

Poslechněte si pohádku O perníkové chaloupce. Nakreslete obrázek z pohádky. Perníčky vám může upéct mamka a vy si je ozdobíte. Nebo jednoduše nakreslete a vystřihněte různé tvary z papíru a pěkně nazdobte.

Za odměnu si můžete večer opéct třeba čarobuřty s čarokečupem nebo čarohořčicí.

Přejeme všem, aby se se vám čaroden vydařil a užili jste si ho. A nezapomeňte nám poslat nějaké vaše fotky, abyste se s kamarády viděli alespoň na fotkách!!

A tady máte nějaké básničky:

JEŽIBABÍ

Pozor, pozor, děti,

Ježibaba letí!

Na kopeček do Vambeří,

letí bába na večeři!!

Na pometlu vzduchem sviští,

děti doma strachem piští,

ale teď ji zrovinka,

zajímá jen pečínka.

ČARODĚJNICE

Utíkejte, milé děti

už k nám letí na koštěti

-stará, hnusná s bradavicí…

Jasně, jde o …..ČARODĚJNICI !!!

ČARODĚJNÁ NOC

Dnešní noc je čarodějná,

ta hrozba je zřejmá.

Zapalme ohňů co nejvíce,

ať zaženeme čarodějnice.

ČARODĚJNICKÉ ZAKLÍNADLO

Myší ocas, hadí jed,

kuří špára,

tlustá čára,

ať je kouzlo všude hned!!!

Datum vložení: 26. 4. 2020 21:55
Datum poslední aktualizace: 26. 4. 2020 21:56