Den Maminek

úkolníček

Den matek

Ahoj holčičky a kluci,

Víte o tom, že v květnu mají vaše maminky svátek? A víte o tom, že babička je maminka vaší maminky nebo tatínka? Jestli mi nevěříte, podívejte se na rodinné fotky. Najdete tam babičku, když byla mladá a máma nebo táta byli malí jako vy. Bylo by fajn zjistit, jak to vypadalo, když byla maminka malá. Mamka určitě ráda zavzpomíná, jaké to bylo, když byla ještě malá holčička. Měla dlouhé vlásky, nosila čelenku nebo měla radši culíky? Uměla jezdit na kole nebo plavat? Jaké měla hračky, co se jí líbilo, co ráda mlsala, jaké pohádky měla ráda.

Oslavte s maminkou její svátek. Kdybyste na něco nestačili sami, požádejte starší sourozence nebo taťku, jistě vám rádi pomohou.

Připravte mamince hostinu, myslím opravdovou hostinu. Taťka může koupit nějaké zákusky nebo chlebíčky. Předškoláčci nebo i mladší dětí zvládnou vyrobit jednoduchou pomazánku, namazat ji na veku nebo nakrájené rohlíky, ozdobit pažitkou, kouskem rajčete nebo ředkvičkou.

Slavnostně prostřete stůl, to přece umíte. Přidejte pěkné ubrousky, květiny, svíčku. Uvidíte, jak všem bude chutnat. Po hostině pomozte sklidit ze stolu.

Nebo mamce jako „upečte“ dortíky z modelíny. Udělejte si papírovou cukrárnu. Můžete si všechno nakreslit sami, nebo vystřihnout z letáků a maminka si může koupit, na co bude mít chuť.

Mamince nakreslete pěkný obrázek, kytičky, motýlky, srdíčka. Navlékněte jí korále nebo náramek.

Zazpívejte jí písničku nebo si zazpívejte a zatancujte spolu. Vyprávějte jí pohádku, kterou si maminka vybere.

Pozvěte maminku do svého „kadeřnictví, na kosmetiku a na masáž.“ Mamince učešte vlasy, dejte jí do vlasů stužky, sponky, hřebínky. Udělejte jí masáž obličeje, namalujte jí oči a pusu. Nalakujte jí nehty. Mamku vyfoťte a pošlete fotku do školky. Abychom ji poznaly, vyfoťte se spolu s mamkou.

Mamce zlehka namasírujte krk a záda. Uvidíte, jak bude ráda.

Užijte si s maminkami a babičkami svátek a my se budeme těšit na fotky.

O MAMINCE

Kdyby mi tak někdo řekl, třeba kamarád,

prodej mi tu svojí mámu, dám ti za ní hrad.

Zazvonil bych na to smíchem, jako velký zvon, ¨

nedám ti ji, ani kdybys dával milión.

Neprodám ji, neprodám, ani za nebe.

Nechám si já maminečku jenom pro sebe!

JAHŮDKA

Jahůdka červená v zelené peřince,

já si ji utrhnu a dám ji mamince.

Za lásku, starosti a za pohlazení.

Bez mámy na světě lásky není.

KROKY

Běžím, běžím kupředu,

jak nejlépe dovedu.

Nožičky se běhat učí,

nejdřív mámě do náručí.

Od maminky k tátovi,

od babičky k dědovi,

od dědečka na ulici,

a z ulice na silnici.

Pak oběhnu celý svět

a vrátím se k mámě zpět!

Přáníčko pro maminku

Přehneme papír a vystřihneme srdíčko, necháme spojené oblouky srdce. Přáníčko otevřeme a dovnitř nakreslíme obličej dítěte. Ve vrchní části srdce vystřihneme dva otvory pro oči, které se dívají z vnitřku přáníčka.

Kytička pro maminku

Otiskneme ručičku, vystřihneme ji a nalepíme na dřevěnou špachtli. Na špachtli nalepíme zelené lístky a kytička z lásky je hotová.

Datum vložení: 3. 5. 2020 18:20
Datum poslední aktualizace: 3. 5. 2020 18:28