Předškoláčci

úkoly

Pro Netopýrky a školní Berušky

Milé děti, zanedlouho Vás čeká nástup do školy. Čas strávený doma můžete vyplnit vypracováním „úkolů,“ které jsme pro Vás připravily.

Budeme velmi rády, když si vypracované úkoly budete zakládat do nějakých desek a až to bude možné, přinesete je do školky.

Nakreslete sebe, sourozence, rodiče, prarodiče, případně domácí mazlíčky, jak jste spolu doma, něco děláte, hrajete si apod.

Do kelímku nebo květináče nasypte zeminu a semínka, zalijte a umístěte na světlé místo. Pravidelně zalévejte. V průběhu týdne až deseti dnů vyroste krásné osení.

Papír A4 přeložte na polovinu a ještě na polovinu. Vzniknou 4 okénka. Do okénka vlevo nahoře nakreslete 4 květiny, do okénka vpravo nahoře nakreslete o jednu květinu méně, než je vlevo nahoře. Do okénka vlevo dole nakreslete stejný počet včeliček, jako je květin vlevo nahoře. O okénka vpravo dole nakreslete stejný počet včeliček, jako je vpravo nahoře.

Na papír A4 nakreslete 10 různobarevných květin. Stejně barevnou pastelkou nakreslete, jak okolo každé květiny lítá dokola včela.

Papír A4 přeložte na polovinu a ještě na polovinu. Vzniknou čtyři okénka. Do jednoho okénka nakreslete veverku, do druhého vlka, do třetího velrybu, do čtvrtého včelu. Doprostřed napište písmeno, kterým všechna slova začínají. (V). V každém okénku označte kroužkem počet slabik, který má každé slovo. Např. vlk – jeden kroužek.  Vymyslete, jaká zvířátka na obrázcích jsou (např. velryba je veliká…) Poproste toho, kdo umí psát, aby do okének napsal, co jste vymysleli.

Budete dostávat další úkoly, pracovní listy Vám rodiče stáhnou a vytisknou.

Pro rodiče: pro přípravu dětí do školy můžete využít portálu Předškoláci na netu Pokud máte doma nějaké sešity s úkoly, hrami apod. tak je využijte. Dětem to jenom prospěje.

Zdraví Vás Blanka, Jana, Mirka,Verča a Renata

Datum vložení: 25. 3. 2020 22:26